Uwielbiasz polskie morze i klimat nadmorskich miejscowości? Kochasz przestrzeń, las?
Jeśli tak, to zapraszamy do miejsca, w którym odnajdziesz spokój, ciszę i będziesz się cieszył bliskością natury.

Wyspa Sobieszewska to wyjątkowe miejsce, ciche i spokojne w otulinie lasu sosnowego, o niezwykłych walorach przyrodniczych i przyjaznym mikroklimacie. To jeszcze Gdańsk choć oddalona od centrum Gdańska o 15 km.

Wyspa otoczona jest rzekami, które oddzielają ją od zurbanizowanej części Gdańska: od południa Martwa Wisła, od zachodu Wisła Śmiała, a od wschodu Przekop Wisły.

Znajdziesz na niej niezwykle urokliwe, szerokie i piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do morza. Intensywne nasłonecznienie i unikalny klimat sprzyjają kąpielom i plażowaniu. Rosnący w morzu morszczyn wydziela cenny dla zdrowia jod, który turyści wdychają podczas spacerów, jak również podczas leniuchowania na piasku.

Warto również wspomnieć, że plaże na wyspie, to jeden z niewielu odcinków wybrzeża Bałtyku, na którym zawsze znajdziemy bursztyny. Na Wyspie Sobieszewskiej rozpoczyna się tzw. „Bursztynowe Wybrzeże”, które ciągnie się aż do Krynicy Morskiej

Ale to nie wszystko. Oddzielona od stałego lądu, bogato zalesiona wyspa stała się rajem dla niemal 300 gatunków ptaków. Z tego powodu powstały dwa rezerwaty: Rezerwat Ptasi Raj i Rezerwat Mewia Łacha. W tym drugim można również zobaczyć foki oraz kolonie ptaków wędrownych.

Dla osób ceniących aktywność fizyczną i turystykę rowerową przygotowano ścieżkę rowerową, która łączy dwa największe osiedla na wyspie. Prowadzi ona wzdłuż drogi, która stanowi główną oś komunikacyjną wyspy. Do dyspozycji rowerzystów są jednak jeszcze trasy leśne i mało uczęszczane drogi gminne. Z Wyspy można również dostać się do centrum Gdańska trasą rowerową.

Niewątpliwą atrakcją jest również tramwaj wodny, który w okresie letnim kursuje z Sobieszewa do centrum Gdańska. Cumuje w starej jego części, tuż obok zabytkowego Żurawia. Rejs tramwajem trwa ok. 90 minut i stanowi niepowtarzalną okazję na zwiedzanie Gdańska z zupełnie innej perspektywy.

Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się także Most Stulecia Niepodległości, który w 2018 roku zastąpił most pontonowy. Jest to jedyny most w Polsce, którego rozpiętość przęseł zwodzonych wynosi 181 metrów.

Z drugiej strony Wyspy czeka nas za to przeprawa promowa, co również jest ciekawą atrakcją.

Wyspa Sobieszewska to idealne miejsce do spędzenia niezapomnianych wakacji i urlopu. Jeśli kochasz słońce, naturę i spokój, to właśnie tutaj naprawdę odpoczniesz. Dodatkowo, znajdują się tutaj komfortowe apartamenty, w których odpoczniesz po całym dniu odpoczywania i zwiedzania.